Close
Close
 

    Vytapetujte si

    !

    Skontrolujte nižšie


    Štandardné rozmery jedného balenia tapety sú 52 cm x 10 m (5,2 m2). Celkovú plochu steny vydeľte piatimi a výsledné číslo vám hovorí, koľko balov tapety budete potrebovať. Pri tapetách s motívmi je potrebné rátať s odpadom. Spravidla platí, že čím väčší motív, tým viac odpadu.

    1
    Na odstránenie starých tapiet použite parný odstraňovač tapiet (pri vinylových tapetách odporúčame použiť najprv valček).
    Next
    2
    Prístroj naplňte do 75% objemu vodou a prostriedkom na odstránenie tapiet. Počkajte, kým sa prístroj zohreje. Parný nástavec prístroja podržte na jednom mieste asi 30 sekúnd a tapetu strhnite pomocou špachtle. Vždy pracujte zhora nadol. Steny umyte mydlovou vodou a vydrhnite ich čistou vodou pomocou kefy, čím odstránite zvyšky starého lepidla.
    Next
    3
    Praskliny a iné poškodenia stien vyplňte tmelom, ktorý po vyschnutí obrúste dohladka. Porézny povrch stien ošetrite penetračným náterom. Zmerajte šírku tapety. Od tohto čísla odpočítajte 2 cm a v tejto vzdialenosti nakreslite na stenu pomocou olovnice zvislú čiaru (začnite merať od jedného z rohov). Na viacerých miestach zmerajte výšku miestnosti. Vymerajte pásy tapety, ktoré by mali byť o 10 cm dlhšie ako výška miestnosti. Pásy tapety odstrihnite alebo odrežte.
    Next
    4
    Pás tapety položte na stôl na tapetovanie spodnou stranou nahor. Túto stranu rovnomerne natrite lepidlom na tapety. Natreté časti harmonikovo poskladajte, aby sa navzájom dotýkali. Počkajte, kým lepidlo dostatočne vsiakne. Rozložte hornú časť tapety a prilepte presne k nakreslenej čiare. Horná časť tapety by mala prečnievať asi 2 cm. Tento okraj neskôr orežete.
    Next
    5
    Prilepený pás vyhlaďte pomocou kefy – vždy postupujte od stredu smerom k okrajom – takto spod tapety odstránite vzduchové bubliny. Keď horná časť tapety dostatočne drží na stene, rozložte aj spodnú časť a prilepte ju rovnakým spôsobom. Špicom nožníc vyberte tapetu z rohov stien a stropu. Kúsok tapety v týchto miestach uvoľnite a odstrihnite prečnievajúcu tapetu. Tapetu opäť uhlaďte pomocou kefy. Rovnakým spôsobom postupujte aj v rohoch miestnosti a na spodnej časti tapety. Prilepte ďalší pás tapety. Umiestnite ho tesne k prvému pásu (nemala by medzi nimi vzniknúť medzera). Spoje pásov ešte raz natrite lepidlom. Lepidlo zahlaďte pomocou prítlačného valčeka. Aj v rohu miestnosti môžete použiť jeden pás tapety. Na stenu prilepte prvú časť pásu tapety. Prečnievajúcu časť pri strope v rohu nastrihnite. Zvyšnú časť pásu prilepte na druhú stenu. Keď roh miestnosti nie je úplne kolmý, nebude ani tapeta na druhej stene prilepená rovno. Odporúčame znovu na stenu pomocou olovnice nakresliť zvislú čiaru (pozri začiatok), pričom v rohu by sa pásy mali mierne prekrývať.

    Tu nájdete zvolené nástroje a materiál


    + Pridaj všetko do zoznamu práce


    • Výkon (W/V) 2500 / 230
    • Objem vody (l) 7
    • životnosť (min) 120
    • Doba zahrievania (min.) ca. 20
    Parný odstraňovač tapiet
    Parný odstraňovač tapiet
    Od
    € 9,60
    Pridaj do zoznamu práce +
    • Max. zaťaženie (kg) 150
    • Dĺžka uloženia (cm) 125
    • Rozmery (cm) 59 x 17 x 125
    • Hmotnosť (kg) 12
    Skladací rebrík
    Skladací rebrík
    Od
    € 8,00
    Pridaj do zoznamu práce +
    • Pracovná šírka (cm) 60
    • Rozmery (cm) 300 x 60 x 75
    • Prepravné rozmery (cm) 100 x 60 x 8
    • Hmotnosť (kg) 12
    Tapetovací stôl 300 x 60 cm
    Tapetovací stôl 300 x 60 cm
    Od
    € 4,80
    Pridaj do zoznamu práce +
    • Rozmery (cm) 16 x 4 x 56
    • Hmotnosť (kg) 0,8
    Valček na tapety s ostňami
    Valček na tapety s ostňami
    Od
    € 4,00
    Pridaj do zoznamu práce +