Close
Close
 

    Vybetónujte si základy

    !

    Skontrolujte nižšie


    Výpočet základov
    Na internete sa mnohí pýtajú, ako si môžu sami vypočítať základy. Vypočítať základy môže len kvalifi kovaný stavebný odborník, preto odporúčame, aby ste si takého našli a nechali si od neho poradiť. Základy predstavujú podstatu toho, čo sa bude stavať na nich. Žiadny altánok, kôlňa ani záhradný domček nie sú rovnaké. Na čom budú základy stať, aké materiály použijete atď. Všetky tieto špecifi ká určujú, že každé základy musia spĺňať iné kritériá. Dobrými výpočtami základov predídete neskorším problémom.

    1
    Príprava obrysov
    Na zemi označte obrysy základov a vytvorte ryhu hlbokú 60 cm (ako minimálnu hĺbku základov). Pôdu dostatočne utlačte a urovnajte dohladka. Oceľovobetónové dosky debnenia priskrutkujte zipsovito k sebe. Debnenie nechajte klesnúť do základovej škáry. Skontrolujte, či je debnenie zvislé a všetky rohy zvierajú pravý uhol.

    Pozdĺž vonkajšej strany debnenia zatlčte do zeme drevené hrady, asi 10 cm od rohov. Hrady musia byť 50 cm v zemi. Priskrutkujte debnenie k hradám. Po dlhších stranách debnenia zatlačte do zeme 2 ďalšie hrady a priskrutkujte k nim debnenie. Všetky hrady zrežte, aby vám pri vyrovnávaní terénu nezavadzali. Spodok prikryte igelitom. Oceľovú výstuž prispôsobte požadovanej veľkosti uhlovou brúskou a položte na nášľapné platne, aby sa nedotýkali podkladu.
    Next
    2
    Príprava betónovej zmesi
    Betónovú zmes pripravte podľa pokynov na obale.
    Next
    3
    Zahustenie betónu
    Zarobenú zmes vylejte a vyliaty ho viackrát popichajte palicou. Na lepšie utlačenie základov môžete použiť  aj vibračnú dosku. Betón vyrovnajte pomocou trasúceho pohybu z jednej strany na druhú. Rohy poriadne vyplňte pomocou murárskej lyžice. Povrch základov vyrovnajte kovovými hoblinami.
    Next
    4
    Nechajte betón vyschnúť
    Základ postriekajte trochou vody a prikryte ho igelitom. Nechajte betón aspoň 4 dni schnúť. Potom odstráňte hrady a debnenie.

    Tu nájdete zvolené nástroje a materiál


    + Pridaj všetko do zoznamu práce


    Koliesko 80 l
    Koliesko 80 l
    Od
    € 6,00
    Pridaj do zoznamu práce +
    • Výkon (W/V) 700 / 230
    • Objem vedra (l) 145
    • Rozmery (cm) 120 x 68 x 128
    • Hmotnosť (kg) 60
    Miešačka na betón 145 l
    Miešačka na betón 145 l
    Od
    € 10,40
    Pridaj do zoznamu práce +
    • Výkon (W/V) 2200 / 230
    • Priemer kotúča (mm) 230
    • Hmotnosť (kg) 5,4
    • Rozmery (cm) 13,5 x 59,5 x 20
    Ručná uhlová brúska 230 mm
    Ručná uhlová brúska 230 mm
    Od
    € 9,60
    Pridaj do zoznamu práce +