Close
Close
 

    Pokladanie podlahovej krytiny

    !

    Skontrolujte nižšie

    1
    Odstránenie pôvodnej krytiny:
    Ak je podkladom stará podlahová krytina, je potrebné ju najprv odstrániť. Použite odstraňovač kobercov a držadlo roztrhnutia koberca. Odstraňovač kobercov bez námahy odstraňuje koberce, linoleum a vinylové podlahy z betónových a drevených podkladov. Pomocou držadla roztrhnutia koberca šikovne odstránite pôvodnú krytinu.
    Next
    2
    Vyčistenie podkladu:
    Po odstránení pôvodnej podlahovej krytiny je potrebné podklad očistiť od prachu a mastnoty. Použite mokrý/suchý vysávač. Povrch musí byť suchý a rovný.
    Next
    3
    Rezanie krytiny:
    Keď sú na pokrytie podlahy potrebné dva pásy krytiny, je potrebné, aby boli mali zrkadlovo rezaný spoj. Na vytvorenie takéhoto spoja položte dva pásy vedľa seba, tak, aby sa ich kraje prekrývali a pozdĺž laty odrežte ostrým nožom z oboch pásov naraz.
    Next
    4
    Položenie krytiny:
    Oba pásy prilepíme pomocou jednostrannej pásky na zadnú stranu oboch krytín. Krytinu necháme prispôsobiť približne 12 hodín a na hrubo ju orežeme. Krytinu je potrebné upevniť pozdĺž steny. Použite na to obojstrannú pásku na koberce a prilepte krytinu k podkladu. Z pásky odstráňte vrchnú ochrannú fóliu. Teraz môžete koberec pri krajoch pritlačiť k stene a presne odrezať. Kvôli bezpečnosti použite ochranné rukavice. Krytinu opäť zdvihnite, odstráňte ochrannú fóliu aj z druhej strany pásky, vráťte krytinu späť a pritlačte ju k podkladu.
    Next
    5
    Prilepenie krytiny:
    Pri celoplošnom lepení dodržiavajte predovšetkým pokyny výrobcu lepidla. Uprednostnite lepidlá bez obsahu rozpúšťadiel. Lepidlo naneste na celú plochu podkladu pomocou hrebeňovej stierky a po jeho uschnutí krytinu položte na celú vrstvu. Prípadné úpravy je potrebné vykonať okamžite. Spoje môžete priblížiť pomocou napináku kobercov. Až potom pokračujte s lepením zvyšnej krytiny.
    Next
    6
    Dokončenie:
    Na záver orežte krytinu na bočných stranách a pozdĺž vykurovacích rúrok. Krytinu dobre pritlačte na krajoch a následne orežte ostrým nožom. Pri vyhrievacích trubkách položte koberec na trubku a odrežte koberec vertikálne asi v polovici trubky pri zemi. Potom môžete v koberci vyrezať otvory na trubky.

    Tu nájdete zvolené nástroje a materiál


    + Pridaj všetko do zoznamu práce


    • Rozmery (cm) 9 x 12 x 17
    • Hmotnosť (kg) 0,8
    Držadlo roztrhnutia koberca
    Držadlo roztrhnutia koberca
    Od
    € 4,80
    Pridaj do zoznamu práce +
    • Výkon (W/V) 2000 / 230
    • Pracovná šírka (cm) 21
    • Rozmery (cm) 90 x 60 x 125
    • Hmotnosť (kg) 16
    Odstraňovač podlahových krytín 210 mm
    Odstraňovač podlahových krytín 210 mm
    Od
    € 28,00
    Pridaj do zoznamu práce +
    • Výkon (W/V) 1380 / 230
    • Objem nádrže (l) 45
    • Rozmery (cm) 52 x 38 x 69
    • Hmotnosť (kg) 13,5
    Suchý-mokrý vysávač 45 l
    Suchý-mokrý vysávač 45 l
    Od
    € 14,40
    Pridaj do zoznamu práce +